Hexagon Community (HexCom) je herní portál, který se zabývá veškerým videoherním průmyslem v České republice. Našimi prioritami je podpora rozvoje videoherního průmyslu a poskytování solidního prostředí a zázemí s férovým jednáním a přístupem ke všem hráčům. Vynikáme zejména kladením velkého důrazu na hráčské a společenské hodnoty. Při dodržování našich zásad poskytujeme, zejména členům HexCom, pomoc a mentoring při řešení situací (organizačních, herních atd.). Dále poskytujeme komunikační a herní servery pro provozování herních aktivit a nabízíme ideální prostředí pro osobní rozvoj. Jsme něco, co může v blízké budoucnosti prospívat naprosto každému, kdo se, byť jen zběžně, v tomto průmyslu pohybuje.

Community

Z čeho se skládáme?

HexCom News — Novinky ze světa her

Náš magazín se zaměřuje na novinky ze světa her, hardware, software, eSportu a další. Píšeme zkrátka o tématech, která hráče zajímají. Zakládáme si na solidním a informativním obsahu. Články mají být objektivní. Nejsme žádný bulvár. Naše sdělení jsou informativního typu, ne za účelem vytvářet nebo podporovat politický nebo osobní názor.

HexCom News

HexCom Watch — Youtubeři a streameři

Youtubery a streamery podporujeme již od našich počátků a jsme na to patřičně hrdí. Vždy rádi navážeme spolupráci s jakýmkoliv tvůrcem, i úplným nováčkem, který má divákům co nabídnout. Prioritním kritériem je pro nás kvalitní výstup dotyčného, nikoliv jeho sledovanost. Chceme těm, kteří si to zaslouží, poskytnout silné a perspektivní zázemí, možnost vzájemně propagovat naše služby a při dobré reprezentaci HexCom chceme ty nejlepší, ve spolupráci se sponzory, odměňovat.

HexCom Watch

HexCom Gaming — Herní a komunikační servery

Herní servery nabízí hraní her s více hráči (multiplayer) a na jejich poskytování byl celý HexCom založen. V minulosti jsme se prosadili zejména ve hře Counter-Strike: Global Offensive, v rámci které jsme provozovali nejúspěšnější módovaný server ve střední Evropě. Rozhodně budeme v budoucnu sekci Gaming obohacovat i o další hry, jimiž jsou například Rust, Garry's Mod, Team Fotress 2, Unturned, Minecraft a další populární tituly. Vše závisí hlavně na zájmu našich příznivců, kterým nasloucháme a snažíme se jim vždy vyhovět.

HexCom Gaming

HexCom League — LANky, turnaje a ligy

Turnaje jsou krátkodobé, většinou několikadenní, soutěže, ve kterých spolu soupeří určitý počet účastníků o výhru. Turnaje mohou být pořádány online nebo offline (LAN akce, na fyzickém místě). U lig se jedná o dlouhodobé soutěže pro stanovený počet účastníků, kteří si mohou projít kvalifikacemi (v podobě celkových výsledků oproti ostatním týmům v sérii turnajů) nebo být organizátory přímo pozváni. Vyvrcholení bývá v podobě offline LAN akce, kde se proti sobě hráči utkají. Bližší podrobnosti pro HexCom League budou teprve uvedeny, jelikož se s realizací této sekce počítá, vzhledem k její komplexnosti, až po zrealizování dosavadních sekcí. HexCom League bude mít samostatné webové stránky a svůj unikátní systém.

HexCom League

HexCom eSports — Reprezentace v elektronických sportech

Progaming (elektronický sport, eSport) je sportovní soutěžení hráčů počítačových her. Soutěží se formou hry pro více hráčů v různých turnajích a ligových soutěžích. V současnosti fungují v České republice a na Slovensku desítky herních týmů, z nichž jen několik nabízí hráčům skutečně kvalitní zázemí, které je v tomto odvětví s ohledem na jeho náročnost potřeba. Poskytujeme oporu téměř všem solidním týmům i jednotlivcům nezávisle na titulu – podporujeme i méně známé hry. Všechny týmy HexCom eSports mají zpravidla jedny z nejvyšších možných hodností, kterých lze v dané hře dosáhnout. Naši hráči mají možnost reprezentace a účasti na offline akcích. Sdružujeme hráče, kteří mají zájem a touhu se dostat co nejdál.

HexCom eSports

HexCom Development — Herní vývojářství

Cílem HexCom Development je podpora malých herních vývojářů v České republice a na Slovensku, a to jak z hlediska zviditelnění a marketingu, tak i samotného vývoje. Aktuálně na této sekci pracujeme a její spuštění je jednou z našich hlavních priorit. V našem zájmu je především využít návštěvnost webu za účelem zviditelnění šikovných vývojářů, kteří si to dle našeho usouzení nejvíce zaslouží.

HexCom Development

...více než herní portál.

Motto „…více než herní portál.“ se s námi táhne už od roku 2016 a příkladně se jím řídíme. Vždy přinášíme na scénu něco více. Něco s velkou myšlenkou. Jsme více než herní portál a při dosahování našich cílů nás žádné překážky nezastaví. Všechny týmy HexCom se skládají z dobrovolníků, studentů i pracujících lidí, kteří věří našim perspektivním cílům a filosofii. Máme rádi výzvy a nemáme žádné limity. Sdílíme stejnou myšlenku, která nás žene kupředu a společným úsilím se postupně dobýváme na vrchol. Uplynula již dlouhá doba od založení HexCom a ani na den (kromě toho „dne“, kdy bylo na měsíc zdarma WoWko…) nezastavili (nebo The International). Každý den jsme byli (ehm, sledování E3 konference dlouho do noci…) produktivní a portál byl nepřetržitě provozován…
…hele, furt jsme jenom hráči, takže se určitě chápeme. Vždy za sebou necháváme skvělé výsledky, rozšiřujeme naše možnosti a nasloucháme našim příznivcům. Doposud jsme odvedli velký kus práce, ale ještě je toho před námi mnohem více. Byť to je zdokonalování našich dosavadních služeb nebo realizování těch nových. Všichni naši členové investují do provozu portálu mnoho volného času bez vidiny jakéhokoliv zisku, a to je na tom to nejkrásnější, jelikož nás všechny vede stejná myšlenka a touha. Touha společně vytvořit něco, na co ještě nikdo před námi neměl dostatek kuráže. Neváhej se taky stát součástí HexCom!